Bezpieczny smartfon to nie tylko antywirus

Badania różnych niezależnych źródeł wskazują, że na smartfonie znajduje się więcej bakterii niż na desce toaletowej w publicznej ubikacji. Firma Phone Soap postanowiła zadbać o bezpieczeństwo użytkowników. Nowy produkt ma dwie podstawowe funkcje - ładowanie i czyszczenie.

gadgettechnicians.com

Nie od dziś wiadomo, że smartfon jest idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii. Powierzchnia tych urządzeń często jest ciepła oraz trzymana w ciemnym miejscu (np. kieszeń). Jeśli dodamy do tego kontakt z uchem oraz brudnymi palcami otrzymamy idealne warunki dla życia bakterii. Niezależne badania wskazują, że na powierzchni telefonu znajduje się znacznie więcej groźnych żyjątek niż na desce toaletowej w publicznej toalecie!

Problem postanowiła rozwiązać firma Phone Soap. Za cenę 60$ (220zł bez podatków) dostępne jest urządzenie służące do ładowania i jednoczesnej dezynfekcji smartfona. Produkt na razie dostępny jest tylko dla posiadaczy urządzeń z nadgryzionym jabłkiem na obudowie.

Sama zasada działania jest dość ciekawym procesem. Smartfon należy umieścić w specjalnie przygotowanej kieszeni. Podczas ładowania, powierzchnia urządzenia jest traktowana promieniami ultrafioletowymi. Te zaś mają za zadanie dokładnie zdezynfekować obudowę. Środki na produkcję Phone Soap zostały zebrane na Kickstarterze. Dodatkowo cena nie wydaje się być zbyt wygórowana. Wszak bezpieczeństwo użytkowników i ich danych jest najważniejsze dla producentów!

Rodzi się oczywiście kilka pytań. Czy jest to urządzenie "must have"? Na jak długo smartfon po zabiegu dezynfekcji jest na prawdę czysty i bezpieczny? Czy takie ładowanie i czyszczenie zarazem nie wpływa negatywnie na żywotoność urządzenia? A może jest to kolejna próba wyłudzenia pieniędzy od nieświadomych niczego ludzi?

Źródło : Phone Soap

Zobacz również: Techgadka: rozczarowania 2014 roku

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

5 przedmiotów codziennego użytku, które dogadają się z twoim smartfonem Zanim powstały smartfony. Tak komunikację przyszłości wyobrażali sobie wielcy fantaści Jaką drogę przeszła muzyka zanim trafiła do Twojej kieszeni? Samsung nie chce Qualcomma w Galaxy S6 5350 mAh. Padł kolejny rekord pojemności baterii w smartfonie Są już pierwsze wieści o Androidzie M. Google na poważnie zabiera się za samochodowy SmartEyeglass Attach to pomysł Sony na inteligentne okulary Powerbanków jak mrówków Microsoft umożliwi streamowanie gier z Xboxa na smartfony i tablety? Samsung wkrótce ruszy z produkcją Apple A9 dla nowych iPhone'ów? Od zera do setki w 30 sekund? Dla baterii w twoim telefonie to byłby bardzo przyzwoity wynik. Wygląda na to, że Android Wear wkrótce będzie tym, czym powinien być od początku Oto kurtka XXI wieku. Naładuje Twojego smartfona za pomocą energii słonecznej Wiemy już jak szybkie będą rdzenie nowego Snapdragona 810 Aktualizacja Lumia Denim - jakie nowe funkcje wkrótce zagoszczą na Lumiach Uwaga na Cicret Bracelet. Ekran smartfona na skórze robi wrażenie, ale to może być ściema Apple tworząc iOS 9 śmiało mogłoby czerpać z tego konceptu Apple Watch i przyrząd do zdjęć selfie największymi innowacjami tego roku? Mit obalony. Super AMOLED z Note'a 4 ma najlepsze odwzorowanie kolorów Gorilla Glass 4 oficjalnie. Jeszcze wytrzymalsze i (przede wszystkim?) cieńsze Sharp prezentuje 4,1-calowy ekran o niespotykanym dotąd zagęszczeniu pikseli Sesame - obsługiwany całkowicie bezdotykowo smartfon dla niepełnosprawnych Kolejny Galaxy Note będzie mieć ekran 4K? LTE-Advanced coraz blizej. Plus i Ericsson przeprowadzają pierwsze testy

Popularne w tym tygodniu:

Android P Developer Preview oficjalnie. Co nowego? "Sztuczna inteligencja" to najbardziej nadużywany slogan ostatnich lat Samsung Aurora: wirtualny asystent jako "hologram"